عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به نشست اولین مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: پنج‌شنبه (فردا) شاهد دموکراتیک‌ترین تصمیم‌گیری در بدنه جریانات ارزشی‌ و انقلابی خواهیم بود که تجربه‌ای گران‌سنگ است.

محمد ناظمی اردکانی عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با بیان اینکه برگزاری مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اتفاق بسیار مهمی است، اظهار داشت: شاید این اتفاق را در گذشته تجربیات پس از پیروزی انقلاب اسلامی نداشتیم و امیدواریم این نتیجه گرانسنگ نتیجه خوبی هم داشته باشد.

ناظمی اردکانی با بیان اینکه جریان اصولگرا همواره متهم بوده که تصمیم‌گیری در آن غیردموکراتیک است، گفت:‌ در روز پنجشنبه شاهد دموکراتیک‌ترین تصمیم‌گیری در بدنه جریانات ارزشی‌، اصولگرا و انقلابی خواهیم بود که امیدواریم این تجربه همراه با  موفقیت و برکت باشد.

وی ضمن تاکید بر اینکه پیروزی جریان‌های انقلابی، ارزشی و اصولگرا در گرو وحدت بین آنهاست، تصریح کرد: تا زمانی که جریانات ارزشی‌، انقلابی و اصولگرا به وحدت نرسند پیروزی آنها تضمین نخواهد داشت و امروز خروج از معضلات کشور در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی ،فرهنگی و اقتصادی در گرو وحدت و یکپارچگی مردم است.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با تاکید بر اینکه گفتمان جبهه مردمی نیروهای انقلاب همان گفتمان انقلاب است، گفت:‌گفتمان انقلاب پیگیری مطالبات مردم و پیگیری و اجابت این مطالبات و برگرفته از عزت، استقلال، اسلامیت و آرای مردمی است.

ناظمی اردکانی در پایان به انتقاد از عملکرد دستگاه اجرایی کشور تصریح کرد: جبهه مردمی نیروهای انقلاب به دنبال فائق آمدن بر مشکلات و ناکارآمدی‌ها در عرصه اجرایی کشور با اتکا بر روحیه انقلابی است.

این حامی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه نگاه و هدف‌گذاری این جبهه بلند مدت است، گفت: جبهه مردمی نیروهای انقلاب صرفا برای انتخابات پیش رو نیست و هدف انتخابات96 مقطعی است.

وی با اشاره به اینکه در جبهه مردمی نیروهای انقلاب به ائتلاف جریانات اصولگرا، انقلابی و ارزشی توجه شده است، خاطرنشان کرد: این جبهه نیاز همیشگی برای وجود یک سازوکار در انتخابات‌ها را برطرف کرده و با حفظ این سازوکار می‌توان در سایر انتخابات‌ها نیز وارد عرصه شد.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب افزود: در این نشست بالغ بر 1500 نفر از نمایندگان شهرستان‌ها و استان‌ها، بالغ بر 500نفر از نمایندگان بیش از 22 قشر حضور خواهد داشت و همچنین نمایندگان احزاب و شخصیت‌های دینی، سیاسی و اجتماعی به عنوان مهمان حاضر خواهند بود.

ناظمی اردکانی با اشاره به چهار اقدام در جریان مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: در مورد نامزدهایی که برای انتخابات ریاست جمهوری96 در فرآیند جبهه مردمی نیروهای انقلاب اعلام آمادگی کرده‌اند رای‌گیری خواهد شد و هریک از اعضای مجمع ملی به 10 نفر رای خواهد داد و افرادی که بیش‌ترین آرا را داشتند طی فرآیندی به یک نفر خواهند رسید که آن فرد در عرصه انتخابات ریاست جمهوری 96 رقابت خواهد کرد.

وی ادامه داد: انتخاب دوم راجع به اعضای شورای مرکزی 31 نفره است که این اعضا باید اکثریت نسبی آرای مجمع ملی را داشته باشند تا بعدا سیاست‌گزاری جبهه مردمی بر عهده آنها باشد.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اینکه کلیات اساسنامه جبهه مردمی هم با رای مجمع ملی به تصویب خواهد رسید، گفت: مجمع ملی افتتاحیه‌ای خواهد داشت که در آن به اهم معضلات کشور و مباحث اقتصادی و تشکیلاتی و اخلاقی اشاره خواهد شد.